مدیرعامل بورس تهران گفت: باید مشکلات صندوق های سرمایه گذاری رفع شود تا در بازار ما نیز سرمایه گذاری غیر مستقیم رواج یابد.

به گزارش ایسنا، حسن قالیباف اصل در سومین جلسه هم اندیشی صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک هدف از تشکیل جلسات هم اندیشی را بررسی مسائل صندوق های سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: هنگامی که بحث برگزاری این جلسات مطرح شد هدف ما این بود که بورس اوراق بهادار بتواند در رفع مشکلات صندوق های سرمایه گذاری کمک کند. در این راستا از فعالان این حوزه دعوت کردیم تا این جلسات تشکیل و در مورد مسائلی که در صندوق ها وجود دارد هم اندیشی شود و در نهایت نتایجی که به دست می آید و پپشنهاداتی که برای حل آن ارایه می شود پس از بررسی اقدام مقتضی صورت پذیرد.

سخنگوی بورس تهران ادامه داد: مواردی که در مورد صندوق های سرمایه گذاری مربوط به بورس اوراق بهادار است کم و جزیی است که به حل آنها کمک می کنیم. سازمان بورس هم از برگزاری این جلسات استقبال کرده و برای تدوین مصوبه و مقررات جدیدی که مورد نیاز است همکاری‌های لازم را به عمل می‌آورد.

قالیباف اصل به تبدیل سرمایه گذاری مستقیم به غیر مستقیم اشاره و خاطرنشان کرد: صندوق‌های سرمایه گذاری را به شکلی می توان اساس بازارها دانست و واقعیت این است که در سایر نقاط جهان سرمایه گذاران حقیقی در مجامع شرکت نمی کنند، بلکه صندوق های سرمایه گذاری در مجامع شرکت می کنند و سرمایه گذاری مستقیم را به سرمایه گذاری غیر مستقیم تبدیل می کنند و مردم درگیر ناشران نیستند

وی وضعیت بازار سرمایه را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: همچنین باید وضعیت بازار را که موجب به وجود آمدن مشکلات برای صندوق ها شده است بررسی کرد تا با رفع آن به صندوق ها کمک شود.

مدیرعامل بورس تهران تعریف معیارهای جدید برای صندوق های سرمایه گذاری را لازم دانست و گفت: باید تنوع در صندوق ایجاد شود و صندوق های جدیدی که مردم با واژه ها و ادبیات آن آشنا هستند تعریف شود.

وی به سرمایه گذاری بلندمدت اشاره کرد و ادامه داد: برای تبلیغ سرمایه گذاری بلندمدت باید صندوق هایی با ماهیت پس انداز و عمر تعریف کرد که مردم با واژه آن آشنا هستند. ماهیت تضمین با بازار سرمایه همخوانی ندارد، زیرا اگر از یک سهامدار ممتاز درخواست تضمین و حمایت کنیم او تا چه میزان توانایی برای حمایت دارد زیرا آنها ریسک می کنند که پاداش مناسب آن را دریافت کنند.

در ادامه این جلسه مدیریت تحقیق و توسعه گزارشی از وضعیت عملکرد صندوق ها در سال 1392 و 1393 را ارایه کرد.در این گزارش عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک(از ابتدای سال 1392 تا پایان دی 1393) با عناوینی از قبیل؛ تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در فروردین و آذر 1392 و دی 1393، ترکیب دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مقایسه ترکیب دارایی‌های صندوق‌ها با شاخص کل، نسبت ارزش سهام تحت تملک صندوق‌ها از ارزش بازار و شاخص کل، روند تعداد سرمایه‌گذاران حقیقی، صدور و ابطال، ارزش معاملات و … مورد بررسی قرار گرفت.

مدیران صندوق های مشترک سرمایه گذاری پیشنهادات، انتقادات و راه های برون رفت را در مورد مسائل صندوق های سرمایه را ارایه کردند.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur