انتقاد جهانگیری از حضور کمرنگ بیمه در بازار سرمایه

ایران کامرس:معاون اول رئیس جمهور با انتقاد از حضور کمرنگ صنعت بیمه در بازار سرمایه گفت: حتما یکی از آسیب‌های صنعت بیمه مسئله دولتی بودن آن است.

به گزارش بینا٬ اسحاق جهانگیری امروز در بیست و یکمین همایش بیمه و توسعه اظهار داشت: صنعت بیمه نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد ضمن آنکه نقش بیمه مرکزی به عنوان نهاد نظارتی باید تقویت شود.وی با بیان اینکه دانش بیمه‌ای این صنعت را از فعالیت‌های سنتی خارج کرده و نحوه بازاریابی، مدیریت، سنجش و ارزیابی آن را توسعه داده است، افزود: برخی از رشته‌های مرتبط با اقتصاد به اندازه محیط اقتصاد کشور بزرگ نشده است، برای مثال صنعت بانکی متناسب با رشد بنگاه‌های اقتصادی رشد نکرده است و تعداد قابل توجهی از بنگاه‌های فعلی ایران حجم فروششان بیش از ظرفیت بانک‌های کشور است.

معاون اول رئیس جمهور در همین ارتباط گفت: سیاست‌های کلی اصل 44 برای برداشتن محدودیت ورود بخش خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی تدوین شد اما با این وجود بخش خصوصی آن طور که باید رشد نکرده است.وی با انتقاد از حضور کمرنگ صنعت بیمه در بازار سرمایه تصریح کرد: اگر صاحبان سهام در ایران مطمئن باشند که بیمه ریسکشان را پوشش می‌دهد حتما بورس را نسبت به بانک ترجیح می‌دهند.

جهانگیری ضمن اشاره به اینکه هیچ پوشش بیمه‌ای در زمینه اکتشاف معادن وجود ندارد، گفت: به همین دلیل بخش خصوصی در فعالیت‌های معدنی زیرزمینی حضور چندانی ندارد، چون این فعالیت ریسک‌بردار و زمان بر است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به ظرفیت‌های قانون برنامه پنجم توسعه برای حضور شرکت‌های بیمه خارجی و افزایش رقابت در صنعت بیمه اشاره و تصریح کرد: حتما یکی از آسیب‌های صنعت بیمه مسئله دولتی بودن آن است، بنابراین از همه دست‌اندرکاران بیمه می‌خواهیم که ضمن ارزیابی دقیق وضعیت در تدوین قانون برنامه ششم دولت را یاری کنند. ما هم تلاش می‌کنیم در برنامه ششم به صنعت بیمه به طور ویژه توجه کنیم تا محدودیت‌ها برطرف و زمینه حضور بخش خصوصی فراهم شود.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur