رئیس پژوهشکده بیمه اعلام کرد:
اتمام 16 طرح پژوهشی کلیدی در پژوهشکده

رئیس پژوهشکده بیمه از اتمام 16 طرح پژوهشی در این پژوهشکده خبر داد و گفت: این بخشی از 40 طرحی است که رئیس کل بیمه مرکزی به ما محول کرده است.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، دکتر غدیر مهدوی امروز در نشستی خبری با بیان اینکه طرح های انجام شده در این پژوهشکده بسیار کلیدی و قابل استفاده هستند، گفت: ارائه نرخ‌نامه مشورتی برای تمام شاخه‌های بیمه اعم از بیمه اشخاص اموال و مسئولیت اقدامی بزرگ و تاثیرگذار بود که در پژوهشکده بیمه انجام شد. وی با بیان اینکه این نرخ‌نامه ترازوی بازار بیمه است، افزود: گرچه رعایت نرخ‌های ارائه شده در نرخ‌نامه مشورتی اجباری نیست، اما معیار خوبی برای محاسبه حق بیمه توسط شرکت ها است.

او با اشاره به اینکه پروژه بازنگری شرایط عمومی بیمه اتومبیل و وضعیت مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه دو طرحی بود که در پژوهشکده بیمه اجرا شد، افزود: نتیجه اجرای این طرح‌ها و گزارش آنها به مجلس و وزارت اقتصاد ارسال شده است.

وی همچنین با اشاره به چاپ 81 جلد کتاب در پژوهشکده بیمه طی یک سال گذشته گفت: از این تعداد 59 جلد کتاب چاپ اول بوده و این اقدام در پژوهشکده توفیقی خارق العاده بوده است.

مهدوی همچنین به اقدامات این پژوهشکده در راستای گسترش دانش بیمه ای در کشور اشاره کرد و گفت: با همکاری وزارت علوم برای نخستین بار دانشگاه شهید بهشتی مجوز اجرای دوره دکترای “بیم سنجی” را دریافت کرد و از سال آینده پذیرش دانشجو در این رشته آغاز می شود.

وی برگزاری همایش مشترک با دانشگاه هیتوتسوباشی ژاپن را یکی دیگر از اقدامات قابل تحسین این پژوهشکده در سال گذشته اعلام کرد.

به گفته او طی یک سال گذشته پژوهشکده بیمه از 8 پایان نامه دکتری و 162 پایان نامه فوق لیسانس حمایت کرده است.

مهدوی ادامه داد: پژوهشکده بیمه 4 نشریه دارد که به طور مرتب منتشر می شوند. همچنین مجوز جذب 20 نفر هیئت علمی از وزارت علوم دریافت شده که در یک سال گذشته 3 نفر آنها جذب شده اند.

رئیس پژوهشکده بیمه در ادامه به برگزاری بیست و یکمین همایش بیمه و توسعه در 13 آذر ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: از اردیبهشت ماه تا یک ماه و نیم قبل 240 مقاله به دبیرخانه همایش آمد که از این میان 20 مقاله برای ارائه حضوری و 64 مقاله برای ارائه پوستر انتخاب شد.

به گفته او از 20 مقاله حضوری 3 مقاله توسط مهمانان خارجی ارائه می شود.

او همچنین اعلام کرد که از کتب و طرح های پژوهشی این پژوهشکده در همایش بیمه و توسعه رونمایی خواهد شد.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur