رئیس کل بانک مرکزی از ایجاد دفتر و شعب بانک‌های خارجی در کشورمان استقبال کرد و گفت: ما فضا را برای ایجاد شعب بانک‌ها در چارچوب اعتماد و منافع متقابل مساعد می‌بینیم.

ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در همایش «برجام و اقتصاد مقاومتی: فرصت‌ها و ظرفیت‌ها» که امروز (شنبه) با حضور سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: تمامی مساعی ما برای استفاده حداکثری به منظور بهره‌برداری از فضای پسابرجام است که با استفاده از شرایط مناسب بانکی، مراودات و روابط بانکی بین بانک‌های کشورمان با بانک‌های خارجی را به صورت عادی قبلی برگردانیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، رئیس بانک مرکزی به ایجاد آرامش و ثبات اقتصادی در پسابرجام اشاره و گفت: برخی سازوکارهای بانکی به علت توقف چند ساله اینگونه مراودات نیاز به احیای استانداردهای جدید بانکی است که این اعاده سازی برگ‌های فنی نیز به زمان نیاز دارد.

ولی‌الله سیف در ادامه گفت: خوشبختانه دیدار هیات‌های سیاسی و اقتصادی از کشورمان موجب شده است تا به موازات آن روابط بانکی به حالت طبیعی بازگردد تا بتوانیم از تفاهمنامه‌های اقتصادی بهره‌برداری کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: مقدمات فراهم شده زمینه‌های مراودات با بانک‌های مختلف کشورها به تدریج در حال شکل گیری است.

سیف از ایجاد دفتر و شعب بانک‌های خارجی در کشورمان استقبال و گفت: ما فضا را برای ایجاد شعب بانک‌ها در چارچوب اعتماد و منافع متقابل مساعد می‌بینیم و از جمله تسهیلاتی که قانونگذار فراهم ساخته اعطای 40 درصد به سرمایه گذاران خارجی است و روسای نمایندگی‌ها می‌توانند در این زمینه‌ها اطلاع‌رسانی کنند.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur