مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه از تامین مالی 4 هزار میلیارد ریالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه خبر داد.

مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه از تامین مالی 4 هزار میلیارد ریالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر علیرضا امیر پور افزود: تاکنون قرارداد انتشار صکوک مناطق آزاد ارس، ماکو و انزلی منعقد شده است که امیدواریم هر چه سریعتر این اوراق در بازار سرمایه منتشر شود.

وی اظهار داشت: سایر مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه‌ اقتصادی نیز تقاضای انتشار صکوک خود را به مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه ارائه کرده اند و هم اکنون کارشناسان این شرکت، در حال بررسی مدارک این مناطق هستند.

امیر پور به جلسات هفته گذشته خود با مدیران ارشد مناطق آزاد ماکو و ارس اشاره کرد و افزود : دراین جلسات تامین مالی پروژه‌های عظیم این مناطق از طریق ابزارهای تامین مالی اسلامی (صکوک) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه ادامه داد : درپایان این نشست ها، قرارداد تامین مالی مناطق آزاد ارس و ماکو به ترتیب به مبلغ 2000 و 1500 میلیارد ریال منعقد شد تا فرآیند انتشار این اوراق در بازار سرمایه فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان منطقه آزاد انزلی نیز اوایل اردیبهشت ماه جاری، قرارداد انتشار 500 میلیارد ریال صکوک را منعقد کرده بودند تا این منطقه پیشرو در تامین مالی از طریق انتشار اوراق صکوک در بازار سرمایه باشد.

امیر پور اظهار داشت : شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه تامین مالی مناطق آزاد از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و طی مذاکرات با مدیران و معاونان مناطق آزاد، سعی بر تسهیل و تسریع در امر انتشار اوراق صکوک برای این مناطق دارد.

گفتنی است، تفاهم نامه همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سازمان بورس و اوراق بهادار اواخر اسفندماه سال 94 به امضای دکتر اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و دکتر محمد فطانت رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار رسید تا راهکارهای عملیاتی لازم برای تامین بخشی از منابع مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه فراهم شود.

 

 

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur