10521-1.jpg

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ضمن اعلام اینکه 787 شهرک و ناحیه صنعتی در مرحله واگذاری زمین به متقاضیان قراردارد، گفت: 948 شهرک و نواحی صنعتی در کشور وجود دارد که همه به ایجاد اشتغال و رفع محرومیت کمک می کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه خلیج فارس، علی یزدانی در کارگروه رفع موانع تولید در بندرعباس با بیان اینکه احیای ۱۰ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اظهار کرد: راه اندازی دوباره این واحدها به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که از محل منابع بانکی، صندوق های زیر پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت و استفاده از منابع خارجی(یوزانس) تامین شود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اجرای 2000 طرح صنعتی در کشور افزود: از این میزان بیش از 300 طرح و واحد صنعتی در هرمزگان در دست اجراست که بیش از 130 طرح بالای 60 درصد پیشرفت دارند که در مقایسه با میانگین کشوری رقم بالایی است.

یزدانی گفت : بر اساس بخشنامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بانک ها مکلفند، واحدهای صنعتی مصوب در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را از بدهی های غیر جاری و چک های برگشتی مستثنی کنند و وثیقه های مازاد واحدها را به میزان تسویه حساب ها آنها آزاد کنند.

وی افزود: در صندوق های تابع وزارت صنعت معدن و تجارت منابع خوبی برای صدور ضمانت نامه و حمایت از واحدهای تولیدی تا میزان سه میلیارد تومان در نظر گرفته شده است .

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به واگذاری زمین در 17 شهرک صنعتی هرمزگان گفت: 50 درصد اعمال تخفیف در قیمت گذاری واحدهای صنعتی واقساط طولانی مدت و پیش پرداخت کم از جمله مشوق ها برای هدایت سرمایه گذاران به این شهرک هاست.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان، نخبگان و ایثارگران هم از تخفیف های ویژه ای برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی برخوردار می شوند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: اکنون ۸۷ هزار و ۶۰۹ واحد صنعتی در کشور دارای پروانه بهره برداری هستند.

وی گفت : در شهرک های صنعتی کشور 1099 واحد صنعتی به تملک بانک‌ها در آمده اندکه از این شمار ۲۷۶ واحد به صورت کامل متوقف هستند و بقیه نیز با کمتر از ظرفیت اسمی خود فعالیت می‌کنند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به زیر ساخت های مناسب شهرک های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی هرمزگان برای استقرار سرمایه‌گذاران افزود: در این شهرک ها آب و برق و گاز و تلفن موجود است و در شهرک هایی که این زیر ساخت ها را ندارند و تقاضا محور باشند زیر ساخت ها ایجاد می شود.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur