amin khosroshahi-22-59.jpg

برقراری خط اعتباری مشترک بین ایران و ژاپن زمینه تعریف پروژه‌های مشترک در زمینه آب و فاضلاب را بین دو کشور فراهم کرده است به‌طوری که می‌توان گفت ایران و ژاپن پتانسیل ایجاد بازار مشترک دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حمیدرضا جانباز امروز در دومین همایش همکاری‌های مشترک صنعت آب و فاضلاب ایران و ژاپن با اشاره به همکاری‌های ایران و ژاپن گفت: تاکنون ژاپن حضور موثری در صنعت آب و فاضلاب ایران نداشته اما انتظار می‌رود که با تعریف پروژه‌های مشترک بین دو کشور که توسط بخش خصوصی ایرانی و ژاپنی اجرایی می‌شود این حضور پررنگ‌تر شود.

وی با بیان این‌که شرکت‌های آب و فاضلاب ایران به عنوان بخشی از دولت وظیفه تسهیل در این ارتباط را برعهده داشته‌اند، اظهار کرد: بحث خصوصی ایرانی باید بتواند بی‌واسطه با شرکت‌های خصوصی ژاپنی ارتباط برقرار کند.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به بازار ایران و ژاپن گفت: با توجه به این‌که ایران به بازارهای هدف ژاپن نزدیک است دو کشور می‌توانند تولید و بازار مشترک داشته باشند.

جانباز تصریح کرد: خط اعتباری مشترک بین ایران و ژاپن در ماه‌های گذشته تعریف شده است لذا انتظار می‌رود سهم مناسبی از این خط اعتبار به پروژه‌های تعریف شده آب و فاضلاب اختصاص یابد.

وی با بیان این‌که مراکز مدیریت آب شهری وابسته به تهران قابلیت بسیار خوبی برای تعریف فعالیت‌های مرتبط با این مرکز دارند، ادامه داد: وزارت نیرو از بخش خصوصی ایرانی در تعامل با شرکت‌های خصوصی ژاپنی حمایت می‌کند و انتظار می‌رود که شرکت‌های ژاپنی نیز در محورهای تعیین شده حضور یابند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به پتانسیل ایران در حوزه آب و فاضلاب اضافه کرد: ایران توانمندی‌های زیادی در صنعت آب و فاضلاب دارد و پروژه‌های زیادی را در این زمینه تعریف کرده است.

جانباز ادامه داد: ما به شدت از برقراری ارتباط شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های ژاپنی حمایت خواهیم کرد.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur