مسوولانی از وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی، نیرو، بانک مرکزی و بنیاد مسکن در جلسه‌ای با معاون اول رئیس‌جمهوری به صورت ویژه به برخی از مسائل حوزه مسکن پرداختند.

وزرای راه و شهرسازی و نیرو، مشاور اقتصادی رئیس جمهور و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از جمله حاضران در نشست اخیر نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی با معاون اول رئیس جمهوری بودند.

آن طور که وزارت راه‌وشهرسازی از این جلسه گزارش داده،  در این نشست نماینده وزارت راه و شهرسازی گزارشی در خصوص طرح جامع بخش مسکن کشور و اقدام‌ها و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن و بخش تامین زمین برای سال ۹۵ ارائه کرده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، همچنین موضوع بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و نیز تکمیل زیربنا و روبنای واحدهای مسکن مهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

بر اساس این گزارش، اسحاق جهانگیری در جلسه رونق بخش مسکن و تکمیل واحدهای مسکن مهر بر اهتمام جدی دولت برای راه‌اندازی بخش مسکن تاکید کرد و با بیان اینکه رونق بخش مسکن منجر به رونق رشته‌های مختلف صنعتی خواهد شد، از وزارت راه و شهرسازی خواست برنامه‌ریزی و پیگیری لازم برای ایجاد تحرک در بخش مسکن را  با جدیت بیش از پیش انجام دهد.

در همین حال امروز (جمعه) معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفته است: هدف از برگزاری جلسات نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی با معاون اول رئیس جمهوری، هماهنگ‌سازی تصمیم‌گیری‌ها در خصوص رونق بخش مسکن با هدف دستیابی به همسویی درون دولت و کمک به خروج سریع‌تر مسکن از رکود است.

حامد مظاهریان درباره این جلسات اظهار کرد: دولت مصمم است تا تلاش بخش‌های مختلف درون قوه مجریه که می‌توانند در رونق بخش مسکن اثرگذار باشند را هماهنگ کند تا دستور اکید رئیس جمهوری برای خروج مسکن از رکود اجرایی شود. اکنون ابزارهای مالی گوناگونی در مذاکرات متعدد با بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار، بانک‌های عامل و سازمان بورس طراحی و عملیاتی شده است تا این امر محقق شود.

وی با بیان اینکه در طراحی این ابزارها در جلسات مذکور به جمع‌بندی خوبی رسیده‌ایم و امکان اجرای آنها مهیا شده است، گفت: هم‌اکنون در موقعیتی قرار داریم که لازم است برای پروژه‌های مختلف طراحی‌شده بتوانیم در بخش‌هایی چون تخصیص زمین، مسکن روستاییان، مسکن حمایتی اقشار ضعیف و دهک‌های یک و دو و همچنین تقویت طرف عرضه و تقاضای مسکن (ساخت و خرید) تصمیم‌های مشخصی گرفته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه لازم است همه این تصمیمات با یکدیگر هماهنگ شوند، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری جلسات نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی با معاون اول رییس‌جمهوری، هماهنگ‌سازی این تصمیم‌گیری‌هاست تا از طریق، به یک همسویی و سینرژی درون دولت برای کمک به خروج سریع‌تر مسکن از رکود منجر شود.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur