تجربه‌ها و مهارت‌ها در اقتصاد مقاومتی وقتی اهمیت دارد که دانش بنیان و علمی باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر سید مازیار میر، کارشناس اقتصادی عنوان کرد: پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی با توجه به اینکه کشور دارای بیش از چهار میلیون دانشجو است ، اگر مسئولان و جوانان فعالیت علمی خود در مراکز علمی را به نحو احسن انجام دهند، شاهد شتاب رشد علمی کشور خواهیم بود، بر این اساس ارزیابی عملکرد نظام آموزشی مهمترین مولفه برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت : جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورداری از منابع انسانی گسترده و کارآمد و ظرفیت‌های علمی بالا، مستعد انتقال از یک اقتصاد منبع بنیان به یک اقتصاد دانش بنیان است. این در حالیست که تحقق هدف دستیابی به جایگاه اول علمی و فناوری در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در سطح منطقه با تأکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم نیازمند توجه به آموزش و رویکرد دانش بنیان در برنامه ریزی کشور است.

میر خاطرنشان کرد: اقتصاد دانش بنیان نیازمند سهم بالایی از فکر و اندیشه انسانی است و لازمه آموزش و تربیت نیروی انسانی توانمند و با مهارت، وجود نظام آموزشی مؤثر وکارآمدی است که در تمامی سطوح تحصیلی و سنی همواره دانش نیروی انسانی را ارتقا دهد. بنابراین گسترش کمّی و کیفی ساختار آموزشی کشور و اجرای سند تحول نظام آموزش و پرورش و ترویج روحیه پژوهش و نوآوری در تمام عرصه‌های نظام آموزشی در راستای تحقق راهبرد اقتصاد دانش بنیان نیازمند اهتمام جدی است.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur