رویترز گزارش داد، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد تولید نفت ایران به سطح پیش از تحریم ها رسید.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد ایران ماه گذشته 3.56 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد، میزانی که در نوامبر 2011 (پیش از اعمال تحریم ها) به آن دست یافته بود. صادرات این کشور بیش از 40 درصد افزایش یافت و به 2 میلیون بشکه در روز ، نزدیک به سطح پیش از تحریم‌ها رسید.

این نهاد بین المللی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: «با خریدهای چشمگیر چین و اروپا، صادرات نفت ایران 600 هزار بشکه نسبت به ماه مارس افزایش یافته است.» برخی از این افزایش ها «ممکن است به علت بارگیرهایی بوده است که از ماه مارس به ماه آوریل سرریز شده اند.» و مشخص نیست که چه میزان از صادرات نفت ایران از ذخایر نفت این کشور در جزیره خارک، بزرگ‌ترین پایانه صادراتی این کشور بوده است.

بر اساس آمار آژانس بین المللی انرژی، چین، بزرگ ترین خریدار نفت ایران در ماه آوریل بود که 800 هزار بشکه نفت در روز از ایران نفت خرید که 57 درصد از ماه مارس بیشتر است. خریدهای اروپا با سفارش توتال و توپراس ترکیه نیز به حدود 500 هزار بشکه در روز می‌رسد، بیش از دو برابر ماه پیش از آن است. مشتریان اروپایی پیش از تشدید تحریم ها روزانه از ایران حدود 600 هزار بشکه نفت می خریدند.

در ادامه این نهاد بین المللی افزود: «ایران احتمالا افزایش تولید بیشتری خواهد داشت اما پتانسیل این کشور برای افزایش قابل توجه تولید ممکن است به وسیله «محدودیت های ظرفیت تولید در کوتاه مدت» محدود شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur