باید برای تسهیل در سرمایه گذاری اعم از سرمایه گذاری داخلی و خارجی مقررات زدایی کرد و وقتی گفته می شود فضای کسب و کار مناسب نیست پس بهبود شرایط به ارتقاء کیفیت، تغییر سبک و روش مدیریت، ایجاد فضای رقابتی، آرامش سیاسی و بحث های مالیاتی گره خورده است.  

صنعت خودرو یک صنعت مهم و گسترده و تعیین کننده در اقتصاد است و سهم آن در کل صنعت کشور، حدود 25 درصد است که قابلبت افزایش بیشتر هم دارد.

امرالله امینی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان مطلب فوق درباره جایگاه صنعت خودرو در تحقق رشد اقتصادی مد نظر دولت در سال جاری به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: صنعت خودرو به خاطر پیوندی که با سایر صنایع دارد می تواند روی چرخه تولید صنایع دیگر بسیار تاثیر گذار باشد و از طریق زنجیره تولید، سایر صنایع را به حرکت درآورد.

این تحلیلگر اقتصادی درباره عوامل اثرگذار در آزاد نشدن ظرفیت های صنعت خودرو در اقتصاد کشور، اظهار داشت: صنعت خودرو مانند سایر صنایع از دو مشکل رنج می برد که این مشکلات شامل مشکلات داخلی و خارجی در صنعت خودرو است. مشکلات بیرونی صنعت خودرو مربوط به سیاست های کلان، فضای کسب و کار و نوع مقررات می شود.

وی ادامه داد: مباحثی که به عنوان مشکل در فضای کسب و کار صنعت خودرو  و حتی سایر صنایع مطرح است از مدیریت شروع می شود و تا آموزش، یادگیری و هزینه های بسیار سرسام آوری که صنایع به دلیل به روز نبودن تکنولوژی دارند ادامه پیدا می کند که ترکیب هزینه ها و مشکلات با آنچه که در دنیا دیده می شود، هیچ همخوانی ندارد.

این استاد دانشگاه با اشاره به پایین بودن بازدهی در تولید تصریح کرد: رتبه ما در کسب و کار بین المللی در بین 189 کشور حدود 118 است این در حالیست که کره جنوبی رتبه 4 را به خود اختصاص داده است.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی درباره برجام و استفاده از شرایط پسابرجام برای ایجاد رونق اقتصادی گفت: باید برای تسهیل در سرمایه گذاری اعم از سرمایه گذاری داخلی و خارجی مقررات زدایی کرد و وقتی گفته می شود فضای کسب و کار مناسب نیست پس بهبود شرایط به ارتقاء کیفیت، تغییر سبک و روش مدیریت، ایجاد فضای رقابتی، آرامش سیاسی و بحث های مالیاتی گره خورده است.

 

 

 

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur