1409400237589_abdolvahed mirzazadeh-8.jpg

معاون وزیر اقتصاد کشورمان و سفیر کشورمان در آلمان در مواضعی صریح و شفاف به طور جداگانه به برخی اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر نقش رژیم صهیونیستی در توسعه روابط آن کشور با ایران واکنش نشان دادند و بر تداوم سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، علی ماجدی – سفیر کشورمان در آلمان – در واکنش به سخنان بک مایر – معاون وزیر اقتصاد آلمان – اظهار کرد: شرط گذاشتن برای توسعه روابط دوجانبه آن هم شروطی که از یک استاندارد دو گانه برخوردار است از نظر من محل تردید است. اگر شما و به طور کلی غرب نگران امنیت منطقه و نظام بین الملل هستید نباید فراموش کنید که امنیت یک رژیم خاص امنیت همه کشورها نیست و نمی توان وضعیت منطقه را به کل نادیده گرفت و از امنیت رژیمی صحبت کرد که خودش عامل بسیاری از ناامنی ها در منطقه است.

وی در ادامه تاکید کرد: آیا بسیاری از کشورهایی که امروز خون مردمشان به ناحق ریخته می شود نیازمند امنیت نیستند؟ امروز آنچه در سوریه، فلسطین و لیبی رخ می دهد را نمی بینید؟ آیا امنیت، خاص یک رژیم در منطقه است یا همه دنیا؟

طبق اعلام شادا، محمد خزاعی – رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران – نیز در واکنش به اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان گفت: اگر چه گسترش روابط اقتصادی با سایر کشورها منجمله آلمان برای ما مهم است اما مهمتر از آن برای ما حفظ اصول و مبانی اعتقادی و استقلال کشور است.

وی افزود: ما به هیچ کشور خارجی اجازه نمی دهیم در سیاست خارجی مان مداخله کرده، خط مشی بدهد و یا برای گسترش مناسبات شرط و شروط بگذارد.

خراعی در ادامه گفت: اگر قرار بود ما شروط خارجی ها را بپذیریم این همه سختی ها را متحمل نشده و به قدرت امروزی تبدیل نمی شدیم.

معاون وزیر اقتصاد کشورمان در انتها تصریح کرد: بهتر است کشورهای غربی منجمله آلمانی ها مشکلات داخلی خود را به طریق دیگری حل کنند.

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur