آخرین گزارش‌ها از تحول بازار مسکن شهر تهران در دی‌ماه امسال نشان می‌دهد که تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی به 16 هزار و 318 واحد رسیده که نسبت به ماه قبل 29.1 درصد افزایش دارد. این در حالی است که حجم معاملات آپارتمان 8.5 درصد در مقایسه با دی‌ماه سال گذشته نیز رشد دارد.

براساس آماری‌های بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران 3.8 میلیون تومان بوده که بیانگر کاهش 1.9 درصدی قیمت در دی‌ماه نسبت به آذرماه است. در عین حال که تغییرات قیمتی مسکن در ماه گذشته نسبت به ماه مشابه سال قبل 3.1 درصد کاهش دارد.

در ماه مورد بررسی از میان مناطق 22 گانه تهران بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده 7.5 میلیون تومان و متعلق به منطقه سه تهران بوده و کمترین آن حدود دو میلیون و در منطقه 18 معامله شده است.

همچنین بررسی تحولات اجاره‌بهای مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد که در دی‌ماه امسال شاخص کرایه مسکن اجاره‌ای در این شهر نسبت به ماه مشابهه سال قبل ده و نیم درصد و در کل مناطق شهری یازده و نیم درصد رشد یافته است.

بر پایه این گزارش، بانک مرکزی بر این اساس که تعداد معاملات آپارتمان‌ها با افزایش 8.5 درصدی و متوسط قیمت با کاهش 3.1 درصدی همراه بوده، اینگونه تحلیل کرده است که افزایش حجم معاملات در دی‌ماه نسبت به ماه قبل بیانگر استقبال خریداران در شرایط ثبات قیمتی بازار مسکن راست.

همچنین بانک مرکزی اعلام کرد که بهبود محسوس حجم معاملات در ماه گذشته همراه با کاهش جزئی متوسط قیمت مسکن نشانگر آغاز شرایط رونق غیرتورمی در بازار مسکن شهر تهران است که انتظار می‌رود این وضعیت با بهبود شرایط اقتصاد کلان و نیز اقدامات اتخاذ شده از سوی نظام بانکی در کمک به تسهیل اعتباری بخش مسکن، در ماه‌های آتی نیز تداوم رونق بازار مسکن وجود داشته باشد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

رباتیک

بخش های ویژه

قيمت ارز ، طلا و سکه قيمت خودرو نيم صفحه اول روزنامه هاي کشور

قیمت لحظه ای ارز و طلا

اوقات شرعی

دریافت خبرنامه

بازدیدکنندگان محترم پس از وارد کردن ایمیل در کادر ذیل جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب وب سایت برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً ايميل خود را وارد فرمایید :

معرفی به دوستان

نام شما:
ايميل شما:
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:
پيام شما:

تبلیغات

1394

15
images
slide1
انواع-گیتار
گل ساحل

آخرین اخبار ایران و جهان ، تجارت ، اقتصاد ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، کامرس ، iran-commerce zohur